Üretin, Tüketin, Farkına Varmaya Çalışın

19 December 2020

İzmir Galeri A Aralık 2020 Sergi Söyleşisi

Dahası

Resimlerimi Silerek Yapıyorum

27 March 2016

Resimlerimi silerek yapıyorum çünkü kafamdaki imgeleri daha kolay çağırabiliyorum. Beyaz bir yüzeye çizmek, adı üstüne lineer bir eylemdir. Silmek ise bütünden geldiğiniz- bütunü kolayca bozamazsınız ancak bir başka bütüne çevirirsiniz- alansal bir eylemdir.

Dahası

Sanatın Çeşitlendirilmesi

24 March 2015

Neyi niçin yaptığın ana belirleyici olmaktan çıktığından beri, Cezanne'dan itibaren nasıl yaptığın (nasıl göründüğüyle ilintili ki bu felsefi sanat, kuramsal aynı zamanda da yaşama bakışla ilgili bir durumdur) öne çıkmaya başladı, ki bundan sonra resim bir yüzey olarak , ve bir yüzeyde yapılan kuramsal deneyler olarak görülmeye başlandı, ta ki Picasso'nun yaptığı saçmalıklara kadar vardı bu iş. Manet'nin yaptıkları da post-moderndi, daha evvel yapılan malzemeyi kullanarak daha başka nasıl yapılabilir olgusu çalışıldı. Şimdi ise kimse resmi görmüyor, bakışlar hep yüzeyde kalıyor, daha başka nasıl yapılabilir bu iş, oyna dur!

Dahası

Bedri Rahmi'den

17 March 2015

Bugünün ressamının karşısında iki yol belirmiştir. Bunlardan birisi işin zanaat tarafı, öteki de şiiridir. Zanaat tarafı mı daha çok hoşunuza gidiyor; buyurun yapı sanatına! Hiç de yabana atılacak bir iş değil doğrusu, hele bugün çok tutuluyor.

Dahası